HUDOBNINY.net

Dave Goodman vo Vranove

Dave Goodman vo Vranove

“Dave Goodman – The man can do it all: he’s a virtuoso guitarist, has a fascinating singing voice, writes texts rich in images and turns them into songs which have hit potential.”

— By Stefan Woldach, ‘Akustik Gitarre’ Magazine, Germany

Kanadský umelec Dave Goodman je hudobný chameleón. Najmladší zo siedmich, narodený vo Victorii B.C. v domácnosti, kde sa hudba vždy hrávala a spievala, začal s elektrickou gitarou, s Bluesom a Rockom vo veku dvanásť rokov. Jeho prvým veľkým vplyvom bol bluesový gitarista Dave Vidal. V mladosti sa stále viac zaujímal o Jazz. V sedemnástich bol vybraný ako "špičkový stredoškolský jazzový gitarista" v Britskej Kolumbii a bol pozvaný hrať v kanadskej jazzovej legende - Phil Nimmon's Honor Jazz Ensemble, po ktorom študoval hudbu na Vancouver College.

Dave Goodman, workshop vo Vranove, Hudobniny z VášnePo dlhých rokoch na ceste v Kanade aj USA na konci 90. rokov sa Dave Goodman presťahoval do Brémy v Nemecku, kde žije. Presun do Európy v ňom inšpiroval nový smer k tomu, aby bol spevákom a skladateľom. Zároveň začal používať svoju fenomenálnu zručnosť prstov a techniku na akustickú gitaru.

V jeho mnohostrannej hudbe sa objavujú včasné vplyvy, ako aj hlbšie korene anglo-americkej a írsko-keltskej hudby zdedenej z génov jeho rodičov. Táto široká škála vplyvu a hudobných farieb spôsobuje, že kategorizovať jeho hudbu je takmer nemožné. Zároveň je ako umelec výrazný a jedinečný. Goodmanov impozantný hlas vie ísť z citlivého timbu v baladách na hrubý a surový tón v bluesových kúskoch. Jeho pesničky sú väčšinou osobné a odrážajú obrazy jeho života a ciest. Dave Goodman pravidelne cestuje po celej Európe a Severnej Amerike. Vystupuje zväčša sólo a hrával ako podpora pre Petra Maffay a Joan Armatrading-a, medzi mnohými ďalšími. Vystupuje aj v duo a trio formácii. Goodmana často pozývajú na gitarové festivaly v Európe a Ázii a pravidelne organizuje workshopy v Taliansku, Francúzsku a Nemecku.

Na scéne Dave Goodman je hudobník, rozprávač a bavič, virtuózny gitarista svetovej triedy s veľkým hlasom a skvelými piesňami. Naplnený príbehmi, humorom a osobným nádychom, vždy sa spája so svojimi divákmi a robí každý koncert zážitkom, ktorý sa vryje do pamäte.

https://www.dave-goodman.info

Goodmanov najnovší album