HUDOBNINY.net
akciová cena Conga World Beat 10 WB910 LP

Conga World Beat 10 WB910 LP

CONGA World Beat 10 WB910 LP Viac detailov

555-0068-814

nedostupné

Conga World Beat 10 WB910 LP - Detaily

Latin Percussion , tiež známa ako LP , je značka pre perkusné nástroje , so špecializáciou na etnické latinsko-americké nástroje a sú vyrobené tak, aby vyhovovali použitiu v bicích súpravach , orchestrálnych bicích sekciách a podobných rytmyckých aplikáciach. Toto prepracovanie často vyžaduje nielen väčšiu a konzistentnú trvanlivosť, ale aj zmeny zvuku, aby bolo možné hrať na nástroj pri vhodnej hlasitosti bez straty výrazného „pocitu“ jeho zvuku.

História : Spoločnosť LP bola založená v New Yorku v roku 1964 Martinom Cohenom kvôli jeho problémom so získaním nástrojov pre vlastnú potrebu, čiastočne kvôli obmedzeniam dovozu kubánskeho tovaru v dôsledku kubánskej raketovej krízy v roku 1962. V tej dobe nebolo možné kúpiť kongá, bongá a podobné nástroje v kvalite, ktorú používali aj iní umelci, preto si vyrobil vlastné. Po mnohých pokusoch a omyloch priniesol prijateľné výsledky a pre tieto nástroje našiel pripravený trh.

Perkusný nástroj conga, tiež známy ako tumbadora, je vysoký, úzky, jednostranný bubon z Kuby. Je populárnym nástrojom v mnohých formách latinskej hudby ako napríklad afro-kubánsky jazz, salsa a latinský rock.

Parametre a špecifikácia:

  • výška: 70 cm 
  • priemer: 27 cm
  • ladiaci kľúč: -
  • farba: svetlohnedá
  • počet upínacích skrutiek : 6ks
  • držadlo conga - ručný úchop : nie
  • Krajina pôvodu: Thajsko

Latin Percussion sa zaviazala, že bude šetrná k životnému prostrediu. Drevo, ktoré používa na výrobu, sa ťaží z plantáže v Thajsku, kde sú bubny latované a ručne vyrábané miestnymi hudobníkmi. Tento starostlivo spravovaný zdroj zaťažuje životné prostredie omnoho menej ako drevo získané z primárnych lesov.

Ďalšie podobné produkty