HUDOBNINY.net

Zoznam tovaru Fender

Domovská stránka: www.fender.com
Krajina pôvodu: USA
Rok vzniku: 1946
Produkty: Zvukové aparáty, elektrické a akustické gitary, basgitary, príslušenstvo a ďalšie

Táto už vyše pol storočia fungujúca spoločnosť bola založená v americkej Kalifornii a bezpochyby patrí medzi najznámejšie značky v odbore. Firma Fender si počas svojho pôsobenia na trhu vyslúžila status jednej s najuznávanejších vo výrobe elektrických gitár, akustických gitár, bassgitár, aparatúry a gitarového príslušenstva. Skvelé spracovanie, výnimočná kvalita a perfektný zvuk, sú dôvodom obľúbenosti tejto značky u profesionálnych hudobníkov.
Neboli to však nástroje, ktoré sa zaslúžili o prvý Fendrov úspech. V roku 1948 sa hudobný trh po prvý krát zoznamuje s týmto menom. Práve vtedy Fender uvádza na trh prvú väčšiu sériu aparátov, ktorá bola známa ako zosilňovače Tweed. V roku 1951,sa predstavením elektrickej gitary Telecaster spustila veľkolepá vlna výroby hudobných nástrojov. Azda najslávnejší Fendrov model vzikol o 3 roky neskôr a nesie názov : Stratocaster. Postupne spoločnosť vypúšťa zo svojej dielne stále nové modely gitár a bassgitár ako: Jazmaster, Jaguar, Cyclone, Mustang, Showmaster, Tornado a JazzBass. Nepoľavil však ani vo vývoji tranzistorových a lampových aparátov či akustických gitár.
Počas svojej existencie Fender vyrába nástroje v USA ( Kalifornia, Corona). Nižšie modely sa vyrábajú v Mexiku (Esenada) a v Japonsku. Cenovo dostupnejšie modely sa vyrábajú v Ázii pod menom Squier by Fender.

Viac
na stranu
Zobrazených 16 - 30 z 231 položiek
Zobrazených 16 - 30 z 231 položiek