HUDOBNINY.net
akciová cena Gitarové kombo NT15C1 VOX

Gitarové kombo NT15C1 VOX

NT15C1 je celolampové gitarové kombo zo série Night Train od svetoznámej spoločnosti VOX. Viac detailov

VXNT15C1

4959112104938

nedostupné

Gitarové kombo NT15C1 VOX - Detaily

Legendárne celolampové gitarové kombo značky VOX s výkonom 15W. NT15C1 je celolampové gitarové kombo zo série Night Train od svetoznámej spoločnosti VOX. Charakterizuje sa mohutným zvukom, neuveriteľným výkonom a štýlovým, klasickým vzhľadom aparátu. Kombo disponuje výkonom 15W, s troma 12AX7 lampami v predzosilňovači a dvoma výkonovými lampami EL84. NT15C1 je vybavený jedným 12" reproduktorom Celestion G12M Greenback. Práve ten dodáva kombu neopakovateľný, nekompromisný lampový zvuk. Model ponúka dva kanály GIRTH a BRIGHT s rôznou charakteristikou zvuku. GIRTH ponúka moderný, hutný high-gain zvuk, kým BRIGHT naopak čistý, respektíve jemne skreslený tón a vďaka režimu THICK aj možnosť zvyšovania gainu. Kombo ďalej obsahuje ovládanie Master Volume, Reverb, Dark switch a 3 pásmový ekvalizér. Kanály možno prepínať pomocou nožného spínača, ktorý je súčasťou balenia. Okrem klasického gitarového vstupu tu môžete nájsť aj vstup FX Loop send/return pre pripojenie externého efektu.

VOX NIGHT TRAIN NT15C1 - Modelový rad Vox NOČNÝ VLAK stavia na populárnej rade Modern Classic a vylepšuje skvele predávané aparáty Night Train. Ponúka aparáty, ktorých základom je celolampový zosilňovač, ide však o zariadenia, ktoré sú cenovo veľmi dostupné. Ďalším cieľom pri tvorbe týchto aparatúr bola mobilita - Vox Night Train sú pomerne malé, avšak nenechajte sa zmiasť - dostanete z nich prekvapivo veľký a dospelý zvuk, ktorý poteší každého fajnšmekrov. Vox NT15C zaujme už na prvý pohľad. Toto kompaktné celolampové kombo je spracované v lesklom chrómovanom vyhotovení, ktoré je naozaj neprehliadnuteľné. Jej hlavnou filozofiou je ponúknuť zvukovo univerzálny zosilňovač, ktorý bude použiteľný kedykoľvek a kdekoľvek a jeho prenášanie nebude žiadny problém. A to sa podarilo - vďaka Night Train už nikdy viac nebudete musieť váhať medzi perfektným zvukom a mobilitou, tu máte oboje v jednom balení. Aparát disponuje výkonom 15W, čo je dávka úplne postačujúce do skúšobne alebo na klubová pódia. Tento výkon dodávajú dve výkonové lampy typu EL84, v preampu potom nájdeme tri elektrónky 12AX7. Novinkou pri druhej generácie NT je použitie 2kanálového preampu. Osadený je reproduktor Celestion G12M s priemerom 12 palcov. Ak sa pozrieme na predný panel, zistíme že je poňatý naozaj klasicky a veľmi "user-friendly". Pracovať môžete s už spomínanými dvoma kanálmi, pričom čistý Bright kanál má vlastný ovládač skreslenia Gain, skreslený GIRTH kanál má vlastný Gain aj Volume pre jeho lepšie skrotenie. Spoločný je 3-pásmový ekvalizér, v master sekcii je potom ovládač zabudovaného reverbu a master volume. Čokoľvek od krištáľovo čistého po prierazný rockový zvuk s Night Train nie je problémom a pre ešte väčšie možnosti práce so zvukom sú tu spínače Dark a Thick meniace jeho farbu. Pre zvýšenie Vášho pohodlia spolu s Night Train dostanete aj silový kábel pre pripojenie s reprobox. Ďalšou novinkou u tejto verzie je zabudovanie efektové slučky. Vox Night Train je ideálnou voľbou pre každého hudobníka, ktorý hľadá zosilňovač, ktorý by splnil aj tie najnáročnejšie požiadavky ohľadne kvality zvuku, odolnosti, všestranného použitia a mobility. Jednoducho povedané - Night Train je aparát, ktorý nepozná slovo kompromis.

DETAILY:

  • Reproduktor: 1x 12" Celestion G12M Greenback
  • Lampy v predzosilňovači: 3x 12AX7
  • Výkonové lampy: 2x EL84
  • Ovládanie: Master Volume, Reverb, Dark switch, Thick switch
  • Prepínač kanálu Bright/Girth, Bright: Gain, Girth: Gain, Volume
  • 3 pásmový ekvalizér
  • Vstup/výstup: gitarový vstup, FX Loop, Foot Switch
  • Footswitch je súčasťou balenia
  • Rozmery: 495mm x 260mm x 410mm
  • Hmotnosť: 17,5kg

Legendárnu značku gitarových aparátov založil v roku 1947 Thomas Walteer Jennings v britskom Dartforde, Kent. Prvým úspešným výrobkom sa stali elektronické klávesy Univox, ale ozajstný ohlas si značka získala až s 15 wattovým aparátom AC15, ktorý uviedla na trh v roku 1956. Tento aparát preslávili predovšetkým The Shadows. V roku 1959 prichádza značka s modelom AC30, predovšetkým po nátlaku The Shadows, ktorí potrebovali silnejší aparát, ale tiež vďaka konkurenčnému Fender Twin. Tento aparát stojí prakticky za celú Britskú Inváziou do USA v 60. rokoch. Hrali na neho The Beatles aj The Rolling Stones. Vedľa nich ale aj The Kinks alebo The Yardbirds. V nasledujúcom desaťročí ho preslávil Brian May z Queen, ktoré jeho slávu šíria dodnes. Z ďalších slávnych hráčov vyberme napríklad The Edge z U2, Paul Weller z The Jam, Thom Yorke z Radiohead, Rory Gallagher, Pete Townsend, John Scofield, Tom Petty a celý rad ďalších. V osemdesiatych rokoch značka slabla a na lepšie časy sa začalo blýskať až s príchodom kapitálu firmy Korg, ktorá vlastní Vox dodnes. Pod krídlami novej materskej spoločnosti sa Vox nadýchol k starej sláve ale s modernou technológiou, ktorá ale rešpektuje odkaz legendy.

Ďalšie podobné produkty