HUDOBNINY.net

Zľavnené produkty

Zoznam tovaru Line 6

Linka 6 je americkým výrobcom digitálnych modelových gitár a bás, aparatúr, efektov a ďalších elektronických doplnkov pre hudobníkov. Značka vznikla v polovici 90. rokov v kalifornskom meste Calabasas v USA. Táto spoločnosť v roku 1996 ako prvá na svete vyrobila gitarový digitálny modelovací zosilovač, ktorý nazvala AxSys 212. Ten bol základom pre ich obrovský nárast, ktorý vznikol v začiatkoch nového tisícročia.

Izoloval sa základný obvod z AxSys a zabudoval sa do efektového modelu POD, ktorý sa stal asi najznámejším výrobkom tejto firmy, ktorý našiel miesto u mnohých amatérskych i profesionálnych hudobníkov. Tieto produkty predznamenali cestu, ktorou sa vydala Line 6 - cesta digitálneho modelovania, vďaka ktorému je možné do jedného efektu, jedného zosilňovača alebo jednej gitary zabudovať čo najviac zvukov, a to tie najkvalitnejšie zvuky. Toto je spoločný názov všetkých produktov Line 6 - je jedno, či hovoríme o POD, iných efektoch, o guitarových alebo basových zosilňovačoch, alebo o unikátnych kytarách Variax.

O tom ako je Line 6 obľúbenou značkou určite vypovedá aj dlhý zoznam hudobníkov, ktorí spojili svoje jména práve s touto značkou. Line 6 môžeme počuť z nahrávok alebo na koncertoch umelcov, akými sú U2, Lacuna Coil, Maroon 5, Duran Duran, Kaiser Chiefs, Santana, Kiss, Porcupine Tree, Coheed a Cambria, Radiohead, No Doubt, King Crimson, Metallica, Green Day , Muse, Slipknot alebo Mars Volta. Môžeme byť ďalšími z mnohých spokojných užívateľov.

Zobraziť 1 - 1 z 1 položky
Zobraziť 1 - 1 z 1 položky