HUDOBNINY.net
akciová cena Mixážny pult MGP24X Yamaha

Mixážny pult MGP24X Yamaha

24-kanálový prémiový mixážny pult MGP24X od Yamahy Viac detailov

MGP24X

4957812529488

na objednávku

1 419,00 € s DPH

-12%

1 620,00 € s DPH

Mixážny pult MGP24X Yamaha - ...

Mixpult, 24 kanálov, phantom, kompresory na mono vstupoch, 4x AUX, 4x podskupina, dvojitý efektový procesor (3 + 16 programov), hybridný kanály, možnosť priameho pripojenia iPhone / iPod, USB, rozmery 819 x 169 x 565 mm, hmotnosť 15.5 kg, v cene SW editor

Digitálna duša, analógové srdce - To je maximálne stručná charakteristika novej série MGP mixážnych pultov Yamaha. Jadrom usporiadania týchto prémiových pultov je poctivý analógový základ doplnený o výborné predzosilňovače D-Pre a patentované EQ obvody X-PRESSIVE. Na druhej strane je tu jasný aj významný krok smerom k moderným čisto digitálnym technológiám. Rozhranie pre integráciu iPhonu, iPadu alebo iPodu neumožňuje iba prostý playback, ale vie naplno využiť možnosti Apple zariadenia k ich transformácii v sofistikovaný kontrolér. Unikátny Hybrid Channel skrýva mnoho zaujímavých digitálnych funkcií s analógovým ovládaním, renovovaný SPX procesor ponúka 16 ďalších digitálnych efektov a navyše je tu aj samostatný high-end reverb v podobe jednotky REV-X. Zaujímavú funkciu predstavuje aj možnosť ukladania záznamu na flash disk.

Mikrofónne predzosilňovače D-Pre - Tieto Class A mikrofónne predzosilňovače sú výsledkom mnohoročných skúseností firmy v oblasti spracovania zvuku a pôvodne boli navrhnuté pre profesionálne použitie v high-end záznamových zariadeniach. Sú postavené na invertovanom Darlington obvode a poskytujú dostatočný výkon a zvukovo veľmi tučný, bohatý a hladký výstup. Každý predzosilňovač disponuje fantómovým napájaním +48 V.

Ekvalizéry X-pression - Každý zvukár vie, že väčšina vintage EQ znie skvele, ale nie každý vie prečo. Ekvalizéry X-pression sú postavené na zlepšenom algoritmu VCM (Virtual Circuit Modeling), ktorý bol doteraz implementovaný len do high-end digitálnych konzol Yamaha. VCM pracuje na základe precízne analýzy reálnych analógových EQ a simuluje ich špecifické správanie i zvláštne frekvenčnú odozvu. Zmyslom tohto pokročilého modelingu je priviesť charakteristickou muzikálnosť a teplo do signálovej cesty mixpultu a poskytnúť tak koncovému užívateľovi mocný nástroj pre úpravu výsledného zvuku.

Inteligentná úprava dynamiky - Ďalší zo špecialít Yamahy je tzv "1-knob" kompresie. Jedná sa o dynamický procesor s jedným potenciometrom a inteligentným obvodom. Nastaviteľná je iba miera kompresie, zopnutia obvodu signalizuje LED dióda.

Hybrid Channel - Na prvý pohľad sa tieto dva stero kanály výrazne nelíšia od iných linkových stereo vstupov, avšak pod analógovým zovňajškom sa ukrýva špeciálna DSP jednotka ponúkajúca 3 unikátne funkcie:
Ducker: Neoceniteľná vlastnosť pre aplikácie, ktoré vyžadujú nastavenie hovoreného slova v závislosti na hlasitosti hudby na pozadí. Priorita Ducker dáva automaticky prednosť mikrofónu pred iným zdrojom zvuku len tým, že sa do mikrofónu začne hovoriť. V prípade, že signál z mikrofónu ustane je pôvodný zdroj zvuku je privedený späť na jeho pôvodnú úroveň. Úroveň útlmu zdroja zvuku je plne nastaviteľná v závislosti na vašich preferenciách.
Leveller : Tento inteligentný kompresor automaticky detekuje signálové špičky rozlične hlasných skladieb zo zvukového zdroja a zaistí im rovnakú úroveň hlasitosti prehrávania bez nutnosti zásahu obsluhy pultu či externého zariadenia.
Stereo Image : Táto funkcia ponúka dva módy (MONO alebo BLEND) a jej zmyslom je obmedziť alebo úplne zrušiť stereo obraz zvukového signálu, tak aby poslucháči nachádzajúce sa v rôznych vzdialenostiach od jednotlivých reproduktorov mali ucelený zvukový obraz.

Efektové jednotky - Séria mixážnych pultov MGP ponúka dva samostatné efektové procesory štúdiovej kvality s jednoduchým intuitívnym ovládaním pre maximálnu rozšírenie zvukových možností. High-end reverb Yamaha REV-X je veľmi muzikálne a prirodzene znejúce dozvukový procesor, ktorý ponúka celkom 3 algoritmy vo vysokom rozlíšení: Hall, Room a Plate. Druhú efektovú jednotku tvorí preslávený digitálny multiefektový procesor Yamaha SPX poskytujúca 16 pokročilých digitálnych efektov. Obe efektové jednotky môžu byť použité súčasne a nezávisle, čo zaisťuje väčšiu flexibilitu pri spracovaní akéhokoľvek zvuku. Menšie modely MGP12X a MGP16X majú fixne nastavené presety s možnosťou nastavenia úrovne jedného potenciometra, väčšie konzoly MGP24X a MGP32X disponujú plne nastaviteľnými parametrami vďaka mini LCD displeji.

Master efekty - Tieto funkcie sú dostupné iba pre modely MGP24X a MGP32X. Nový grafický EQ je prevzatý z profesionálnej konzoly série Yamaha CL. Ponúka 14-band či flex 9 pásmový režim a možno ľahko ovládať pomocou interného displeja. Obmedzením počtu pásiem ekvalizéra možno ušetriť výkon DSP jednotky, ktorý môže byť využitý k pokročilým nastaveniam filtrov. 31 rôznych pozícií filtrov zaisťuje možnosť veľmi jemné úpravy. Nájsť a potlačiť nežiaduce rezonančnej frekvencie alebo frekvenciu spätnej väzby je teda veľmi jednoduché a efektívne. Pulty MGP32X a MGP24X sú vôbec prvé mixážne konzoly, ktoré v tejto triede ponúka možnosť multiband kompresie na hlavnú stereo zbernicu. Okrem pokročilého 3-pásmového master kompresora je tu aj klasický štandardný typ. Použitím master kompresie možno účinne redukovať dynamický rozsah signálu v závislosti na akustike priestoru a navyše chrániť PA systém pred preťažením. K dispozícii je celkom 8 pamäťových pozícií, 3 fixná a 5 slúži na uloženie užívateľských nastavení či rýchle spätné vyvolanie.

Digitálne konektivita - V reakcii na rastúci dopyt po kompatibilite s iPad / iPhone / iPod sú i pulty MGP vybavené komunikačným rozhraním pre možnosť pripojenia s produktmi Apple. MGP integrácia však ponúka oveľa viac než len prehrávanie zvuku (toto obmedzenie platí len pre menšie pulty MGP12X a MGP16X, ktoré vedia iba AUDIO IN). Pomocou jediného pripojenia je vaše zariadenie Apple premenené na flexibilné dotykový ovládač, ktorý vám poskytne podrobnejšie kontrolu nad nastavením vašej MGP konzoly. Pre tieto účely je k dispozícii MGP editor - bezplatná softvér aplikácia, ktorá prostredníctvom podareného grafického rozhrania umožňuje podrobnejšiu kontrolu a nastavenie oboch efektových jednotiek (REV-X a SPX), Hybrid Channelu, Master EQ a Master kompresora a ďalej samozrejme prehrávanie iTunes playlistu. Navyše v oveľa vyššej kvalite než z bežného analógového výstupu.

USB záznam a playback - Ďalšie vítanou funkciou pultov MGP (iba modely MGP24X a MGP32X) je možnosť záznamu na bežné pamäťové zariadenie USB. V rámci routingu je možné pre záznam vybrať ako zdroj buď Stereo (master) alebo Matrix out 1 alebo 2. Formát pre ukladanie je WAV alebo MP3. Samozrejme je tu aj podpora prehrávania a vyhľadávania. Všetko prístupné z hlavného panela pultu.

Interný univerzálny napájací zdroj - Vďaka vlastnému multi-napäťovému vstavanému zdrojmi je možné pult napájať prakticky kdekoľvek a to v rozsahu 110-240V navyše bez obáv o kolísaní úrovne výkonu.

Integrované rackové uši - Menšie pulty MGP12X a MGP16X umožňujú montáž do racku.

Vlastnosti :

• Počet kanálov: 24
• Počet mono vstupov: 16 mic / 16 line (XLR / TRS)
• Počet stereo vstupov: 4 (2xTRS + 2xTRS/2xRCA)
• Počet mikrofónnych vstupov XLR: 16
• Výbava kanálov: Insert (1-4), Gain (+ pad), HPF (100 Hz) 1-knob kompresor (kanály 1-4), X-pression EQ, 4 x Aux, FX1 a FX2 (Aux 5/6 ), Pán, On / Mute, Grupy, PFL
• Hybrid Channel: 4 (2x stereo) - funkcia Ducker, Leveller, Stereo Image
• Počet podskupín: 4 (2x stereo)
• 16 x insert (1/4 "jack) + stereo insert (2 x 1/4" jack)
• 4 x group out (1/4 "jack)
• SEND: 6 x AUX (XLR), 2 x FX (1/4 "jack)
• Stereo out: 2x XLR / ¼ "jack
• Monitor out: 2 x ¼ "jack
• Mono out: 1 x XLR
• Talkback mic. in: 1 x XLR
• Lamp in (12 V)
• Slúchadlový výstup
• DSP procesor Yamaha REV-X: 3 modely
• DSP procesor Yamaha SPX: 16 typov efektov
• Master EQ (14-tich pásmový alebo flex 9)
• Master kompresory (multiband + klasický)
• 60 mm fadery
• LCD displej
• 12 segmentový LED merač úrovne na výstupe
• Phantómové napájanie: +48 V (individuálne zapínanie pre mono kanály)
• Apple iOS: playback IN, MGP editor - ovládanie rozličných funkcií pultu
• USB record / playback (WAV, MP3)

Technické parametre :

• Frekvenčný rozsah: 20 Hz - 20 kHz (+1 / -3 dBu)
• THD: menšia než 0,02%
• Šum a Brum: -128 dBu
• Presluch medzi kanálmi: -74 dB
• Rozmery: 819 x 169 x 565 mm
• Celková hmotnosť: 15,5 kg

Ďalšie podobné produkty