HUDOBNINY.net

Profesionálny keyboard-aranžér Pa600 KORG

Vlastnosti KORG PA600: Vylepšený zvukový generátor RX (Real eXperience) a DNC (Defined Nuance Contr Viac detailov

KRPA600

4959112097339

na objednávku

999,00 € s DPH

-13%

1 159,00 € s DPH

Profesionálny keyboard-aranžér Pa600 KORG - ...

Vlastnosti KORG PA600:

 • Vylepšený zvukový generátor RX (Real eXperience) a DNC (Defined Nuance Control) nám ponúka lepší, realistický a živší zvuk.
 • Interná pamäť zvukov Factory PCM, plus 96 MB užívateľských PCM dát znamená mimoriadny priestor pre zvuky vyššej kvality.
 • Dva programovateľné prepínače a štvorsmerový joystick nám dáva ovládanie na rôznych úrovniach definovanej artikulácie zvuku (DNC).
 • Veľký, jasný a podsvietený TouchViewTM farebný TFT displej má rozlíšenie 800 x 480.
 • Prehľadný panel nám poskytuje intuitívne grafické rozhranie s novou funkciou Search pre jednoduché vyhľadávanie. K dispozícii máme nové funkcie pre prácu s dátami kopírovanie/vkladanie, premenovávanie a vymazávanie.
 • klávesový aranžér má 360 hotových štýlov, každý obsahuje tri verzie Intro/Ending, štyri variácie a štyri varianty Fill In + Break, plus 10 obľúbených (Favorite) a 3 užívateľské (User) banky pre uloženie obľúbených, či vlastných štýlov.
 • Prepracovaný režim Guitar Mode 2 pre ešte viac realistickejšie gitarové party a synchronizované pady.
 • Funkcia Chord Sekvencer nám poskytuje záznam akordového rozvoja priamo za pochodu.
 • Vylepšená GM sada pre štandardné MIDI súbory
 • MP3 prehrávač s funkciami Transpose a Tempo Change, kompatibilný s používanými formátmi textov, vrátane grafického (+G), Text Viewer, Marker a Score.
 • 4 Stereo Master efekty (125 FX algoritmov).
 • Plno programovateľná SongBook databáza založená na štýloch, SMF, Karaoke, MP3 s okamžitým vyvolaním ľubovoľného nastavenia pesničky.

PA600 je profesionálny aranžér, ktorý v modernom balení nám ponúkne za danú cenu to najlepšie z osvedčenej kvality a variability zvukov série PA od KORGu. Rovnako ako jeho väčší bratia - PA800 a PA3X – využíva osvedčenú technológiu RX (Real eXperience) a DNC (Defined Nuance Control), ktorá poskytuje nebývalú kvalitu zvuku v kategórii aranžér keyboardov. Pripočítajme k tomu kompaktné rozmery, súčasne však veľký TFT farebný TouchView displej, ohromnú pamäť pre továrne a užívateľské zvuky, obrovskú škálu štýlov a excelentné ozvučenie. KORG zvýšil štandard v tejto cenovej kategórii.

Zvuk

Zvuková kvalita Korg je všeobecne uznávaná a spoliehajú sa na ňu hudobníci po celom svete. Keyboard aranžér PA600 prináša ešte bohatší, podrobnejší, sofistikovanejší a prirodzenejší zvuk takmer všetkých možných žánrov vďaka hĺbke, nuanciám, jemnosti, presnosti a bohatosti vzoriek. Tomu prispieva i systém DNC (Defined Nuance Control), ktorý dodáva klávesám ešte jemnejšie ovládanie a ponúka rôzne úrovne artikulácie. Využili sme tiež niekoľko zvukov z OASYS (najvýkonnejšieho syntetizátora, aký bol kedy vyrobený), a PA600 tak nastavil nový štandard aranžérskych keyboardov. Pripravených máme viac než 950 zvukov, vrátane vylepšenej GM sady a 64 zvukov sád bicích. Máme tu tiež stereo akustické piano, presne a vo viacerých vrstvách samplované z koncertného krídla, vrátane pedálových efektov. Zvuky sú plne editovateľné a zmeny môžu byť uložené v User (užívateľskej) oblasti.

Veľmi zaujímavá novinka u profesionálneho aranžéra PA 600 je možnosť dokúpenia špecifických zvukov a hudobných štýlov, špecifických pre konkrétne oblasti po celom svete. Týmto je možné rozšíriť pôvodnú zvukovú výbavu PA 600 o ďalších 96 MB PCM dát a využiť ich pre štýly, vyvinuté z rady populárnych hudobných štýlov v danej zemi. Bližšie informácie o možnostiach rozšírenia budú zverejnené na www.korg.com

Efekty

Vynikajúci zvuk nie je daný len kvalitou PCM dát. Už niekoľko rokov KORG vyvíja unikátne efekty štúdiovej kvality. PA600 má 4 Stereo Master efektové procesory s 125 skvelými efektmi od štandardných, ako sú Reverb, Delay a Chorus, až po špecializované, napr. niektoré univerzálne uznávané REMS efekty pre gitaru. Užívateľský ekvalizér (EQ) na stope môžeme uložiť vo všeobecných preferenciách pre režim prehrávania pesničky. Pomôže nám to prispôsobiť zvuk vlastnej predstave z ľubovoľného zahraného MIDI súboru. Potrebujeme na stope ľahšiu basu? Zadáme správnu ekvalizáciu a basa sa odľahčí vo všetkých súvisiacich pesničkách.

PA 600 nám ďalej dopĺňa zvukový arzenál o Limiter a finálny 4-pásmový parametrický EQ. Vďaka tomu jednoducho prispôsobujeme výstupný zvuk nášmu hudobnému vkusu, alebo nastavíme zvuk v špecifickom prostredí, v ktorom budeme hrať.

Štýly

Keyboard PA600 nám prináša sadu štýlov, ktoré naprogramovali špičkoví hudobní aranžéri z celého sveta. Výsledkom sú stovky pripravených štýlov, ponúkajúce realizmus a detaily. Pokrývajú pri tom najrôznejšie hudobné žánre, a umožňujú nám využiť PA600 pri každej príležitosti. Pokiaľ potrebujeme skutočne špeciálnu kolekciu štýlov, jednoducho si ju môžeme sami v PA600 nahrať alebo upraviť.

Naša hra získava vyšší realistický dojem vďaka štyrom variáciám prechodov Fill/Break, k dispozícii máme tri verzie intra a zakončenia (Intro/Ending). Viac flexibility pridáva výber rôznych transpozícií tak, aby vyhovovali charakteristike akéhokoľvek nástroja. Režim Guitar Mode 2 prináša celkom nový pohľad na to, ako majú v skutočnosti znieť realistické party gitár. A pokiaľ chceme hrať oboma rukami určitú sólovú pasáž, nahrajeme sekvenciu akordov a necháme za seba hrať Chord Sequencer v PA600.

Použitie

So všetkými technologickými vymoženosťami je dôležité, aby bolo možné KORG PA600 jednoducho pochopiť a jednoducho ho používať. Usporiadanie panelu bolo zjednodušené a grafické užívateľské rozhranie využíva farebný dotykový displej.

Aby hudobníci všetkých úrovní mohli rýchlo tvoriť skvelú hudbu, sú k dispozícii dva režimy užívateľského prostredia: Easy a Expert. V režime Easy, v prehľadnom usporiadaní vidíme len tie najdôležitejšie funkcie, vhodné pre začiatočníkov, alebo pri živom hraní. V režime Expert máme zobrazené všetky ovládače.

Prepínače sú priraditeľné, takže si ich môžeme pri živom hraní prispôsobiť podľa potreby. Ak náhodou zabudneme, kde máte potrebný súbor, skladbu alebo štýl, použijeme funkciu Search a PA600 nám ho nájde.

Prehrávanie a zobrazenie skladieb

Prehrávač na klávesovom aranžéri PA600 dokáže načítať súbory formátu MIDI, KAR a MP3. Z väčšiny týchto súborov môžeme tiež čítať i texty a akordy. Do MIDI súborov môžeme vkladať značky priamo za chodu. Integrovaný prehliadač Score Viewer umožňuje zobraziť hlavnú stopu (alebo akúkoľvek inú) v klasickom zobrazení, s notami alebo akordmi, súčasne s textom a akordovými značkami. Pomenovanie akordov je možné zobraziť v rôznych jazykoch (anglicky a taliansky). Pre študentov hudby máme navyše funkciu, ktorá zobrazuje názvy nôt.

SongBook

SongBook je hudobná databáza, ktorú si sami naprogramujeme, a to vrátane všetkých nastavení pre prehrávanie jednotlivých skladieb. Potom nám už len stačí nájsť názov skladby, ktorú chceme prehrať, zvoliť ju a stlačiť „Play“. SongBook umožňuje používať štýly, MIDI súbory, alebo MP3 a pritom môžeme okamžite vyvolať príslušné nastavenia ako je názov pesničky, žáner, autor, tempo, hlasitosť, zvuky, umlčanie stop, nastavenie FX, jednoduchou editáciou, STS*, hlavnú transpozíciu a ďalšie.

*STS - Single Touch Settings je pamäť, ktorá vyvolá zvuky pre všetky stopy v reálnom čase.

Ďalšie podobné produkty