HUDOBNINY.net

Zľavnené produkty

Zoznam tovaru KORG

Dnes patrí Korg medzi najuznávanejšie výrobca vo svojom odbore. Jeho výrobky môžete nájsť po celom svete v rukách ako tých najznámejších profesionálnych hudobníkov či zvukárov, tak aj v službách náročných amatérov. O tom, aký má Korg význam, iste svedčia aj mená tých, ktorí tieto výrobky používajú. Ide napríklad o Jordana Rudess, Johna Petrucciho, Alexa Skolnick, Keitha Herrisa, Herbie Hancocka, Jamesa LoMenza, Johna Scofielda, Paula Gilberta, Victora Wooten, Joe Satrianiho a mnoho ďalších.

Spoločnosť Korg, ktorej hlavné sídlo sa nachádza v japonskom Tokiu, je dnes uznávaná ako jeden z najinovatívnejších výrobcov elektronických hudobných nástrojov a ich príslušenstva na svete. V ich ponuke nájdete ohromné množstvo klávesových nástrojov, syntetizátorov, automatických bubeníkov, ladiček a metronómov, gitarových efektov, kontrolerov, rekordérov či software.
Korg bol založený roku 1962 Tsutomu Katohem. Ten vlastnil hudobný klub, kde vystupoval jeden z popredných japonských akordeonista Tadashi Osanai, ktorý bol okrem iného aj elektroinžinier. Katoh si myslel, že by sa Osanaiovi pri vystupovaní hodil automatický bubeník. Keď to Osanaiovi povedal, ten bol nápadom veľmi zaujatý a bol si istý, že by niečo také bol schopný postaviť a požiadal Katoha, aby mu pomohol s financovaním. Katoh neváhal a založil firmu Keio Electronic laboratóriám, ktorá bola neskôr premenovaná na Korg ako skratka slov Keio a Organ.
V 60. rokoch tvorili ponuku Korg predovšetkým práve automatickí bubeníci, ktoré ale od 70. rokov začali dopĺňať klávesy a syntetizátory. V dielňach Korg dokonca vznikol prvý syntetizátor v Japonsku. Od 80. rokov sa Korg pustil aj do výroby produktov súvisiacich s inými nástrojmi, najskôr išlo napríklad gitarové a basgitarové ladičky. Rozšírenie portfólia výrazne firme pomohlo, a tak sa produkty Korg čoskoro rozšírili nielen v Japonsku, ale aj v USA a inde po svete. Roku 1989 Korg dokonca otvoril pobočku s vývojovým centrom priamo v kalifornskom Silicon Valley.

Viac
na stranu
Zobrazených 1 - 15 z 27 položiek
Zobrazených 1 - 15 z 27 položiek